Xerox zaprezentował pierwszy na rynku zestaw Adaptive CMYK+ Kit do druku, który dodaje siedem specjalnych kolorów i milion nowych odcieni do maszyn Xerox Versant. Dzięki tej nowości drukarnie mogą zwiększyć swój zysk nawet do 400%.

Adaptive CMYK+ Kit to pierwszy na rynku drukarskim zestaw rozszerzający paletę kolorów drukarek Xerox, jednocześnie umożliwiający natychmiastową poprawę jakości druku. Przekształca czterokolorową prasę Xerox Versant® 180 Press w 11-kolorową maszynę Beyond CMYK, która jest w stanie stworzyć milion kolorów i odcieni poprzez dodanie złota, srebra, bieli, przezroczystych i fluorescencyjnych żółci, magenty i cyjanu.

Xerox Adaptive CMYK+ Kit to opłacalna inwestycja

Szacuje się, że cyfrowe ulepszenie druku to koszt 25 miliardów dolarów. Sam dostęp do tej możliwości zwykle wymaga inwestycji w nową maszynę z możliwością drukowania w większej ilości barw. Xerox Adaptive CMYK + Kit dla Versant daje drukarniom możliwość prostej wymiany tonerów w celu tworzenia kolorów i wprowadzenia ulepszeń, które zwiększają rentowność produkcji bez konieczności używania nowej maszyny.

  • Zestaw Versant CMYK + Adaptive Kit odpowiada potrzebom dostawców usług drukarskich. Daje możliwość oferowania produktów o wyższej jakości – bez dodatkowych inwestycji. Zestaw Versant zapewnia naszym klientom możliwość ulepszania druku cyfrowego zarówno w małych biurach, jak i wielkoformatowych drukarniach – mówi Marybeth Gilbert, wiceprezes i dyrektor generalny działu produkcji w Xerox.

Do 400% zysku dla drukarń

Zgodnie z raportem Keypoint Intelligence drukarnie mogą zwiększyć marże poprawy jakości cyfrowego druku z 50 do 400 procent. Versant 180 jest specjalnie przystosowany do druku promocyjnego, marketingowego, broszur, wizytówek i szyldów, dzięki czemu dostawcy usług poligraficznych mogą łatwo konwertować, ulepszać i zarabiać więcej na zwykłych zadaniach.

Dostępność Xerox Adaptive CMYK + dla Xerox Versant

Zestaw Xerox Adaptive CMYK + dla Xerox Versant ma trzy opcje: Vivid Kit (złoty, srebrny, biały i przezroczysty), Fluorescent Kit (cyjan, magenta i żółty) – lub kombinacja Vivid + Fluorescent Kit dla wszystkich 11 kolorów. Zestaw adaptacyjny współpracuje z wersjami EFI DFE Versant 180 i Versant 180 z pakietem Performance.

Zamówienia dla zestawu Xerox Adaptive CMYK + dla Xerox Versant są możliwe zarówno w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, jak i obu Amerykach. W Europie są dostępne od 15 lipca 2020 r., a w obu Amerykach można je kupić od 17 sierpnia 2020 r.

Na podstawie informacji firmy Xerox, artykuł pochodzi ze strony http://druk.info.pl